poniedziałek, 5 listopada 2012

Atlas chmur - David Mitchell (informacja prasowa)
Nominowany do Nagrody Bookera bestseller Atlas Chmur Davida Mitchella to również jedna ze Stu Książek Dekady według wpływowych brytyjskich krytyków literackich Richarda Madeleya i Judy Finnigan. Teraz na jego podstawie powstał głośny film, w którym kreacje stworzyła plejada gwiazd: Tom Hanks, Halle Berry, Susan Sarandon, Jim Sturgess, Ben Whishaw, Jim Broadbent i Hugh Grant.
 

Więcej tutaj

Wczoraj moje życie podążało w jednym kierunku. Dzisiaj obrało inny kurs. Nigdy nie przyszło ci do głowy, że wszechświat jest twoim wrogiem?
Lęk…wiara…miłość.
Od nich zależy nasze życie. Siły, które zrodziły się na długo przed nami i będą trwać, kiedy odejdziemy.
Śmierć. Życie. Narodziny. Nasze życie nie należy do nas.
Pasażer statku, z utęsknieniem wyglądający końca podróży przez Pacyfik w 1850 roku; wydziedziczony kompozytor, usiłujący oszustwem zarobić na chleb w Belgii lat międzywojennych; dziennikarka-idealistka w Kalifornii rządzonej przez gubernatora Reagana; wydawca książek, uciekający przed gangsterami, którym jest winien pieniądze; genetycznie modyfikowana usługująca z restauracji, w oczekiwaniu na wykonanie wyroku śmierci; i Zachariasz, chłopak z wysp Pacyfiku, który przygląda się, jak dogasa światło nauki i cywilizacji – narratorzy Atlasu Chmur słyszą nawzajem swoje echa poprzez meandry dziejów, co odmienia ich los zarówno w błahym, jak i w doniosłym wymiarze.

Atlas Chmur to także imponująca rozmachem (ponad 100 milionów dolarów budżetu, gigantyczne plany zdjęciowe na Balearach, w Edynburgu i Berlinie) ekranizacja, której podjęli się mistrzowie współczesnego kina – Tom Tykwer oraz Andy i Lana Wachowski, twórcy "Matrixa" - łączy europejską wrażliwość w ukazywaniu zmagań jednostki z niezgłębioną zagadką losu i życia we wszechświecie z hollywoodzką sprawnością, najnowocześniejszymi efektami specjalnymi oraz przełomowymi, godnymi Oscara, osiągnięciami w charakteryzacji czołowych gwiazd współczesnego kina.
W obsadzie laureaci Oscarów – Tom Hanks, Halle Berry, Jim Broadbent i Susan Sarandon, a także największe aktorskie sławy Europy – Hugh Grant, Jim Sturgess, Ben Wishaw. Każda z gwiazd występuje w filmie w kilku nierozpoznawalnych na pierwszy rzut oka wcieleniach, dając popis wirtuozerskiej gry i ironicznego dystansu do swojego dotychczasowego wizerunku.

 Atlas chmur trafi jednocześnie do wszystkich największych księgarni w Polsce 7 listopada 2012, 2 dni przed premierą filmu. Wraz z papierowym wydaniem do sprzedaży wejdzie ebook i audiobook.

Tytuł: Atlas Chmur
Autor: David Mitchell
ISBN: 978-83-7480-278-9 Wersja filmowa
Tłumaczenie: Justyna Gardzińska
Redakcja: Joanna Figlewska
Oprawa: twarda
Format: 135x202
Liczba stron: 544
Rok wydania: 7 listopada 2012
Cena detaliczna: 39,00 Wersja filmowa 


12 komentarzy:

 1. Bardzo czekam na film, sporo już o nim słyszałam, a książka już jest, przeczytam na pewno!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja, tak jak poprzedniczka, stwierdzam, że to nie moje klimaty. Jednak recenzja jak zwykle powala :) To niesamowite, jak pięknie piszesz ;) Zapraszam na recenzje-literackie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Laura, ale to nie recenzja tylko informacja prasowa skopiowana z wiadomości od wydawnictwa :P

   Usuń
 3. I książka, i film na mojej liście :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie zapoznam się z książką. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja chcę obejrzeć film i przeczytać książkę, koniecznie..

  OdpowiedzUsuń
 6. zacznę od filmu, później zobaczymy co z książką :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa jestem, czy i mi książka by się spodobała. Cóż. Czas pokaże ;]

  OdpowiedzUsuń
 8. Na książkę i na film mam ogromną ochotę. Wcześniej nic o niej nie słyszałam a to wstyd!

  OdpowiedzUsuń
 9. Muszę obejrzeć lub przeczytać - najlepiej oba naraz!!

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Uwaga!

Wszystkie teksty zawarte na niniejszym blogu chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.