sobota, 16 czerwca 2012

FISZKI - język angielski - konwersacjeSeria : seria 300
Wydawnictwo : Cztery Głowy
Zawartość: 300 kartoników, MEMOBOX, mini-CD, etui
Ocena: 6/6

Język angielski jest obowiązkowym językiem obcym do nauki już od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Obecny jest niemal wszędzie,  ok. 328 milionów ludzi zna go jako język ojczysty, dodatkowo ok. 1,2 – 1,6 miliarda jako język obcy. Można go zdawać na maturze, jak i egzaminie gimnazjalnym.

Osobiście uczę się angielskiego już od przedszkola. W szkole mam go 3 godziny lekcyjne w tygodniu, a dodatkowo dochodzą do tego zajęcia dodatkowe – 180 min na tydzień. Moim celem jest jak najlepsze opanowanie tego języka. Pragnę zdawać egzamin FCE w przyszłym roku.

Dlatego FISZKI Konwersacje to był naprawdę trafiony produkt. Dzięki niemu mogę z łatwością przyswajać sobie zwroty niezawodne podczas każdej rozmowy. Przejrzenie kilku kartoników dziennie zajmuje mało czasu, ale po paru tygodniach regularnego przeglądania doszłam do perfekcji.

Sposób na naukę jest bardzo prosty. Wszystkie reguły są załączone do zestawu – bierzemy kartonik z pojęciem i, w zależności od wiedzy, wrzucamy go do dalszej przegródki bądź ląduje z powrotem do pierwszego etapu. I taką metodą ciągłego powtarzania po krótkim czasie znamy już większość materiału.

Tydzień temu miałam ustny egzamin na zajęciach angielskiego. Dzięki konwersacjom udało mi się go zdać na 5! Bez większego wysiłku potrafiłam płynnie odpowiadać na zadane mi pytania i porównać zdjęcia.

Dlatego polecam wszystkim Fiszki konwersacje, zarówno jeśli przygotowujecie się do jakiegoś egzaminu, matury ustnej, czy po prostu pragniecie podszkolić swój język, by bez problemu dogadać   się z obcokrajowcem na ulicy. Jest to także wspaniały sposób na szybką naukę, jeśli szykujecie się na wakacyjny zagraniczny wyjazd, a macie obawy przed komunikacją. Natychmiast sięgnijcie po jakąś serię Fiszek.

***
Tę recenzję napisała dla Was moja młodsza siostra Julia. Przez ostatni czas FISZKI były jej niezmiernie pomocne w nauce. Ja także skorzystałam i uczyłam się razem z nią. To wspaniałe, gdy przyswajanie wiedzy nie jest tylko męczarnią, ale może stać się tez świetną zabawą! :)

Za możliwość korzystania z produktu dziękujemy Wydawnictwu Cztery Głowy. 

9 komentarzy:

 1. Bardzo wysoka ocena. Chyba naprawdę warto zainwestować w te fiszki ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. ciągle mam w planach nauczyć się samodzielnie języka i jestem zdania, że tego typu pomoc naukowa mogłaby mi w tym dopomóc :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Język angielski być może zakupię

  OdpowiedzUsuń
 4. Przydałoby się udoskonalić ten angielski.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się z opinią, świetna pozycja ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę w końcu skorzystać z tych fiszek! ;_

  OdpowiedzUsuń
 7. Też mam fiszki i jak na razie jestem z nich bardzo zadowolona ;)

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Uwaga!

Wszystkie teksty zawarte na niniejszym blogu chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.