piątek, 25 maja 2012

FISZKI - Poznaj Wielką Brytanię


Seria: FISZKI – język i fakty
Wydawnictwo: Cztery Głowy
Poziom: wyższy podstawowy (A2), średnio zaawansowany (B1)
Zawartość: 1oo kartoników ze słówkami + 2 przekładki (nauka – umiem)
Dodatek: specjalny kod na pobranie mp3 ze strony internetowej
Ocena: 6/6

FISZKI – Poznaj Wielką Brytanię to produkt, który nie tylko pozwoli Wam zapoznać się z około setką nowych słówek. Dzięki niemu dowiecie się także w jakim kontekście można ich używać, a to dzięki zawartym na karteczkach przykładowym zdaniom. Zdania te są także cennym źródłem informacji na przeróżne tematy między innymi pozwalają poznać zwyczaje, tradycję i kulturę Wielkiej Brytanii, a także dowiedzieć się coś niecoś o jej najsłynniejszych miastach, zabytkach czy potrawach, których warto spróbować, gdy udajecie się tam na wycieczkę. A to wszystko tylko w małym pudełeczku, które spokojnie zmieści się do każdej kieszeni czy torebki i które może udać się z Wami, gdziekolwiek się wybieracie.  Pozwala to na korzystanie z fiszek wszędzie – w autobusie, tramwaju, w poczekalni u lekarza, a nawet podczas kierowania samochodem! – Wtedy wystarczy tylko pobrać darmowy plik z Internetu, do którego kod znajduje się w pudełeczku z fiszkami, wgrać go do odtwarzacza mp3 i słuchać oraz powtarzać słówka za lektorem.
            Zapewne każdy z Was wie na czym polega zasada nauki z fiszek, jednak dla tych, którzy jeszcze nie bardzo kumają o co chodzi krótka prezentacja: fiszki to dwustronne kartoniki, wykonane z dosyć sztywnego papieru o wielkości mniej więcej 5 na 7 centymetrów. Na jednej stronie znajduje się słówko napisane po polsku oraz przykładowe zdanie, w którym może ono zostać wykorzystane, na drugiej zaś ich tłumaczenie na język obcy. Nauka z tych kartoników polega na czytaniu polskiej i obcej wersji i próbie zapamiętania, później zaś uczący się czyta słówko po polsku i bez zaglądania na tył kartki usiłuje powiedzieć je po angielsku. Jeśli mu się to uda wkłada karteczkę po pudełka za zielona przekładkę z napisem umiem.
Aby ułatwić naukę fiszki są podzielone na kategorie oraz są ponumerowane. Każda z nich ma przypisany obrazek, który znajduje się w prawym górnym rogu fiszki i który oznacza jaki zakres tematyczny obejmuje fiszka – w tym przypadku nie ma podziału, gdyż fiszki dotyczą tylko jednego tematu – Wielkiej Brytanii. Do zestawów dołączane są karteczki z objaśnieniem, co oznaczają obrazki oraz karteczka z transkrypcją fonetyczną.  Numeracja jest pomocna w sytuacji, gdy karteczki nam się pomieszają. Polecam uczyć się słówek zgodnie z numerami fiszek, gdyż są one ustawione w sposób nieprzypadkowy a słówka na poszczególnych karteczkach się ze sobą łączą.
Fiszki to produkt wysokiej klasy, który zrewolucjonizował technikę zapamiętywania słówek. Dzięki nim nauka nie jest już tylko przymusem, może stać się także przyjemnością.
FISZKI – poznaj Wielką Brytanię zawierają podstawowy zestaw słówek dotyczący Anglii, który każdy, kto chce móc pochwalić się bardzo dobra znajomością języka angielskiego powinien znać.
            Naprawdę gorąco polecam ten produkt!


Za możliwość korzystania z fiszek bardzo dziękuje Wydawnictwu Cztery Głowy7 komentarzy:

 1. chciałabym móc kiedyś spróbować skorzystać z takich fiszek przy nauce języka
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak ja nie cierpię angielskiego ;p

  OdpowiedzUsuń
 3. Wielką Brytanię i język angielski kocham! A takie fiszki to ciekawa sprawa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Och, muszę sobie coś takiego kupić!

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna sprawa. W ogóle fiszki to bardzo fajny sposób nauki języków:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam języki, fiszki również :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe muszę spróbować nauki z takimi fiszkami:)

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Uwaga!

Wszystkie teksty zawarte na niniejszym blogu chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.