środa, 20 lutego 2013

Zapowiedzi, czyli co chciałabym przeczytać...

"Spalili jej dom. Porwali jej brata i siostrę. Ale zbliża się czas zemsty. Płoszka Południe miała nadzieję pogrzebać krwawą przeszłość, ale zamiast tego będzie musiała odkurzyć dawne paskudne zwyczaje, by odzyskać swoją rodzinę. Pościg powiedzie ją przez jałowe równiny do przygranicznego miasteczka ogarniętego gorączką złota, poprzez konflikty, pojedynki i masakry, wysoko w nieznane góry, gdzie czekają Duchy… "
Premiera: 20.02
Rzut WenusRzym, 56 r. p.n.e. Gordianusa Poszukiwacza odwiedzają dwaj niezwykli goście – poseł aleksandryjski w towarzystwie kapłana-eunucha. Tym razem jednak chodzi o coś, czego detektyw zapewnić im nie może. Nim minie noc, poseł zginie z ręki mordercy.
Dla Gordianusa rozpoczyna się najniebezpieczniejsza sprawa w jego karierze. Wynajęty przez piękną kobietę o skandalicznej opinii do rozwikłania zagadki morderstwa, podążając tropem politycznej intrygi, dotrze do najwyższych kręgów władzy i najskrytszych miejsc rozpusty w Rzymie...
Morderstwo na via AppiaRok 52 p.n.e. zaczął się w Rzymie nietypowo – po raz pierwszy w historii republiki wraz z nowym rokiem nie objęli swoich stanowisk nowi konsulowie, ponieważ ze względu na machinacje rywalizujących fakcji wybory nie doszły do skutku. W atmosferze politycznej niepewności na słynnym trakcie via Appia ginie w krwawej potyczce przywódca plebsu Publiusz Klodiusz. Wynik śledztwa Gordianusa Poszukiwacza może zaważyć na losach potężnych osobistości, czy można się więc dziwić, że i nad nim zawisło śmiertelne niebezpieczeństwo…
Steven Saylor jest amerykańskim historykiem, profesorem uczelni w Berkeley i Austin, doskonałym znawcą epoki, co przydaje jego powieściom autentyzmu, a przy tym mistrzem narracji i dialogu, o czym najlepiej świadczy międzynarodowe uznanie, jakim cieszą się jego książki. Wydawane w kilkunastu językach na sześciu kontynentach trafiły na niejedną listę księgarskich przebojów.
„Roma sub rosa”, cykl powieści, których akcja toczy się w starożytnym Rzymie u schyłku republiki, a bohaterem jest detektyw Gordianus Poszukiwacz, został nadzwyczaj dobrze przyjęty i przez czytelników, i przez krytyków, dając autorowi poczesne miejsce wśród znaczących twórców sensacyjnych powieści historycznych.
Premiera: 26.02

Światowy superbestseller. Jonathan Strange to doskonałe połączenie powieści fantasy z powieścią historyczną, nawiązujące do pisarstwa Charlesa Dickensa, czy wiktoriańskich utworów Jane Austin, ale także Władcy Pierścieni J.R.R. Tolkiena i Kronik Narni C.S. Lewisa. Opowiada o przyjaźni, a potem rywalizacji dwóch magów, Jonathana Strange`a i pana Norrella, których magiczna pomoc pozwala Anglikom pokonać Napoleona.
Premiera: 20.03
Historia wielkiej miłości w malowniczej scenerii egzotycznego Kaszmiru
Gdy po śmierci rodziców MairEllis sprząta ich dom, w szufladzie starej komody znajduje tajemnicze zawiniątko, starannie ukryte przez jej babcię. W środku odkrywa zjawiskowo piękny stary szal, utkany z najdelikatniejszego włókna w odcieniach wody w jeziorze i górskiego nieba. Odkrywa też pukiel włosów dziecka.
Idąc po śladach historii dziadków, jedzie do Indii, gdzie przed wojną trafiła jej babcia razem ze swym mężem, misjonarzem. To właśnie tam, w samym sercu Kaszmiru, Mair Ellis – tak, jak siedemdziesiąt lat temu jej babcia – przeżywa przygodę, która na zawsze odmieni jej życie.
Premiera: 20.03


Czy także jesteście zainteresowani którąś z tych książek? 

***
Ostatnio mam wielką ochotę na fantastykę. Na półce już czeka kilka powieści z tego gatunku, parę też jest właśnie w drodze do mnie. Nie mogę się już doczekać spotkania z nimi :)
Dzisiaj rano skończyłam "Nową ziemię. Świat po wybuchu", w najbliższych dniach zatem możecie spodziewać się relacji z tej lektury. Pozdrawiam wszystkich moich czytelników! :D

9 komentarzy:

 1. No, to twoje chcenie pokrywa się w pełni z moim:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Najbardziej jestem ciekawa "Czerwonej krainy" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Historie Gordianusa nie słyszałam o tym, a brzmi wręcz genialnie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakoś nic mnie nie ciągnie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak dla mnie "Kaszmirowy szal" brzmi zachęcająco.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dwie od MAGa właśnie wczoraj odebrałam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja cały czas na swoje czekam, mam nadzieję, że dziś dojdą... :)

   Usuń
 7. pozycja 1 i 4 mnie interesuje:)) Czekam na recke w takim razie!

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Uwaga!

Wszystkie teksty zawarte na niniejszym blogu chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.