piątek, 25 stycznia 2013

Treecards - Human Being

Poziom: A1
Zakres materiału: człowiek
Zawartość:
- 250 kolorowych kart z rysunkami ułatwiającymi zapamiętywanie 
- 50 kart z ćwiczeniami utrwalającymi materiał 
- 50 minut nagrań gwarantujących opanowanie wymowy

Przedstawiam Wam nowe wydanie fiszek. Zapakowane w białe pudełko z czerwonawymi wstawkami, zostały wzbogacone w obrazki ilustrujące zawarte na nich słówko, czy też zdanie. 

Ten design wydaje mi się nieco bardziej przejrzysty i czytelny, szczerze mówiąc znudziły mi się już nieco niebieskości. Białe pudełka znacznie lepiej przyciągają wzrok na półce sklepowej i jakoś tak od razu chce się mieć te fiszki dla siebie. ;)

Oprócz tradycyjnych kartek ze słówkiem i jego tłumaczeniem na odwrocie, mamy przeróżne łamigłówki, rebusy i krzyżówki, które ułatwiają powtórzenie materiału. 

Mi bardzo przypadło do gustu to, że do wielu pojęć dodane są na karteczkach typowe dla nich kolokacje, które później możemy wykorzystać podczas rozmowy. 

Aby wygodnie się uczyć samemu polecam zakupienie specjalnego pudełka treebox, dzięki któremu będziemy mogli segregować słówka, które właśnie powtarzamy, z tymi które już trochę umiemy, czy też opanowaliśmy w całości. 

Ale nie od dziś wiadomo, że najzabawniej jest uczyć się w grupie. Razem z siostra i mamą podzieliłyśmy się fiszkami i wypytywałyśmy siebie nawzajem oraz liczyłyśmy punkty za prawidłowe odpowiedzi. Nie pytajcie, kto wygrał... ;) Miałyśmy przy tym sporo śmiechu, zwłaszcza, gdy któraś z nas podawała zupełnie niewłaściwą definicję pojęcia . :P

Z tej serii można się jeszcze spotkać z następującymi zestawami tematycznymi: codzienne życie, świat i podróże oraz praca i edukacja. Po korzystaniu z Human Being, jestem bardzo ciekawa pozostałych. Fiszki, z których miałam przyjemność się uczyć, polecam każdemu, nie tylko osobom, które dopiero zaczynają naukę języka angielskiego, ale także tym, którzy są na nieco wyższym poziomie i chcą przypomnieć sobie podstawy. 

Ja teraz czekam na kolejne edycje fiszek, mam nadzieję, że niedługo pojawią się na rynku zestawy słownictwa na wyższym poziomie. 

Tymczasem ogromnie zachęcam do zapoznania się z Human Being, jestem pewna, że dzięki nim szybko opanujecie słówka i nie będziecie się nudzić przy nauce :D

Moja ocena:
5/6

Za możliwość korzystania z zestawu dziękuję serdecznie wydawnictwu Treecards. 

6 komentarzy:

 1. ciekawe te karty :)

  muzyka wprowadza si średniowiecza - przynajmniej mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Być może spróbuję. Jeszcze nie używałam żadnych kart, czy fiszek tego typu

  OdpowiedzUsuń
 3. zastanawiałam się nad tym wydaniem fiszek, bowiem kilka dni temu robiłam zakupy materiałów do samodzielnej nauki języka [poziom podstawowy]
  jednakże wybrałam ostatecznie materiały od wyd Cztery Głowy, właśnie te niebieskie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. super sprawa ja musze sie troche pouczyc angola bo marnie ze mną i z tym jezykiem ale jakos chęci brak a rynek pracy bez angielskiego zdeptuję chętnych

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam dużo fiszek, również te, i jestem bardzo zadowolona z korzystania z nich :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiedyś nie wierzyłem, że to w jakikolwiek sposób działa. Teraz mam dom pełny podobnych fiszek i naprawdę je sobie cenię.
  Zapraszam do siebie. Nowa domena :) http://culturalnie.com/

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Uwaga!

Wszystkie teksty zawarte na niniejszym blogu chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.