poniedziałek, 21 października 2013

Garstka zapowiedzi i informacji

ZAPOWIEDZI KSIĄŻKOWE

Już 6 listopada nowa książka Reginy Brett, autorki bestsellera „Bóg nigdy nie mruga”. Jesienną premierę 50 nowych, niezwykłych felietonów docenią nie tylko czytelniczki poprzedniej książki autorki, która swoimi opowieściami potrafi zdziałać cuda – obudzić natchnienie i zainspirować do działania. W promocji książki będzie uczestniczyć sama Regina Brett, wieloletnia dziennikarka, doświadczona przez los uważna obserwatorka życia. Autorka odwiedzi nasz kraj w dniach od 12 do 18 listopada. Niedługo podamy miejsca spotkań z czytelnikami.
 Jesteś cudem” to przepiękne opowieści, które zamknięte w okładkach tworzą wiarygodny przewodnik pomagający dostrzec i docenić siłę zmian na lepsze. Wydawcą obu książek Reginy Brett w Polsce jest wydawnictwo Insignis.

  

Prawdziwa historia o porwaniu przez somalijskich piratów, bohaterstwie i przetrwaniu!

Jeśli pielęgnuje się strach, staje się on coraz silniejszy.
Jeśli pielęgnuje się wiarę, to ona zaczyna zwyciężać.
John Paul Jones

Richard Phillips – kapitan amerykańskiej marynarki handlowej, wymagający szef, kochający mąż Andrei, oddany ojciec Daniela i Mariah, w młodości taksówkarz i rozrabiaka, po latach bohater bez wahania ryzykujący własne życie, aby ochronić ludzi, za których czuł się odpowiedzialny.
Cały świat usłyszał o nim 8 kwietnia 2009 roku. Dla Phillipsa, kapitana kontenerowca Maersk Alabama, był to kolejny rutynowy dzień pracy – do czasu gdy na pokład statku wtargnęli uzbrojeni somalijscy piraci.
Nie spodziewali się ani oporu załogi, ani tego, że kapitan będzie wolał zostać zakładnikiem, niż narazić życie swoich ludzi. Pięciodniową niewolę Phillipsa zakończyła dopiero akcja komandosów Navy SEALs.


ZAPROSZENIA NA SPOTKANIA

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza

24 października 2013 r. godz. 18:30
Księgarnia Muzyczna „Kurant” (Kraków, Rynek Główny 36)
Spotkanie z Beatą Bolesławską-Lewandowską – autorką książki zawierającej rozmowy na temat kompozytora H.M. Góreckiego „Henryk Mikołaj Górecki. Portret w pamięci”.

Tytułowy portret w pamięci powstał na podstawie 42 rozmów, które autorka przeprowadziła na temat Henryka Mikołaja Góreckiego od marca 2012 do marca 2013 roku. O bogatej osobowości kompozytora, jego działalności i twórczości z odmiennych perspektyw opowiedzieli m.in. członkowie rodziny, uczniowie, muzykolodzy, wykonawcy i promotorzy. Nie zabrakło również rozmówców zagranicznych z różnych ośrodków zainteresowania Henrykiem Mikołajem Góreckim (np. z Danii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych).

25 października 2013 r. godz. 18:30
Klub pod Jaszczurami (Kraków, Rynek Główny 8)
Prezentacja publikacji „Piosenki taneczne na głos i fortepian” - Witolda Lutosławskiego pseud. Derwid
W trakcie spotkania utwory kompozytora wykonają:
Marta Saciuk (sopran) oraz Konrad Mastyło (fortepian).

Będzie to świetna okazja do zapoznania się ze znakomitym dorobkiem utworów rozrywkowych autorstwa Witolda Lutosławskiego, a które w latach 50. i 60. ubiegłego stulecia  wykonywały gwiazdy estrady takie jak: Violetta Villas, Rena Rolska, Ludmiła Jakubczak, Mieczysław Fogg czy Kalina Jędrusik. Utwory te to przeważnie foxtroty, tanga, slowfoksy i walczyki, napisane do wierszy autorstwa Jerzego Millera, Tadeusza Urgacza, Artura Międzyrzeckiego i innych poetów.

7 komentarzy:

 1. O tak, Kapitan na Służbie brzmi zachęcająco, choć bardziej spektakularnie byłoby, gdyby sama załoga i kapitan zdołali opanować sytuację :-D

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciałabym bardzo przeczytać "jesteś cudem" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ooo... Ciekawe, ciekawe. Obie książki mnie zainteresowały:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bóg nigdy nie mruga chciałam kiedyś kupić córce i niestety zostałam na allegro oszukana. I nie mam książki, ale pomyślę o niej i o tej nowej.

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Uwaga!

Wszystkie teksty zawarte na niniejszym blogu chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.